Bots-lawyers today and the future of artificial intelligence usage

Боти-юристи сьогодні і майбутнє застосування штучного інтелекту.

Наскільки актуальною сьогодні є потреба в ботах-юристах, що спрощують взаємодію з потенційним клієнтом? Чи не стануть боти так званими job killer — «вбивцями роботи» для багатьох юристів? Які тренди, пов’язані зі штучним інтелектом, його застосуванням в юридичній сфері, привернули вашу увагу? Чого очікуєте у напрямі legal tech?

На дворі ХХІ сторіччя — час всесвітньої глобалізації та нестримного розвитку новітніх технологій. Людство невпинно наближається до того етапу еволюції, який ми звикли бачити у фантастичних фільмах: освоєння космічного простору, створення надшвидкісних засобів пересування, розроблення штучного інтелекту…

З розвитком сучасних технологій у нашому лексиконі з’являються нові й нові терміни та поняття. До прикладу, одним із таких термінів, який уже встиг укорінитися в нашій свідомості, є боти-юристи. Однак навіть попри це, не всі до кінця правильно розуміють значення цього вислову.

Спочатку коротко про бота. «Робот, або бот, — спеціальна програма, що виконує автоматично і/або за заданим розкладом будь-які дії через інтерфейси, що призначені для людей» (Вікіпедія).

Бот (комп’ютерна програма) — це певний алгоритм, створений кваліфікованою людиною, програмером, для його розуміння комп’ютером. Метою створення такого алгоритму є відтворення (в нашому випадку — на моніторі) певної інформації у переробленому вигляді. Для ліпшого розуміння можна навести доволі простий приклад.

Найпростішим ботом, який існує вже давно та використовується в юриспруденції, можна вважати звичайний комп’ютерний розрахунок штрафних санкцій. Так, є чимало калькуляторів для вирахування трьох відсотків річних, інфляційних втрат та пені. Усі такі калькулятори (програми) діють за однаковими алгоритмами.

Натомість, говорячи про бота-юриста, багато хто уявляє собі як мінімум комп’ютерну суперпрограму, яка зможе повністю виконувати функцію юриста, як максимум — наділеного штучним інтелектом робота на кшталт того, якого звикли бачити на екранах телевізорів.

Read More: