Divorce. Establishing the child’s right to communticate with both parents

В українській практиці після розлучення у 90% випадків дитина залишається проживати з матір’ю. Утім, батько також має право на зустрічі з дитиною. Більш того, сама дитина має право на спілкування з обома батьками. Тому, під час розлучення важливо визначити порядок участі іншого з батьків у вихованні дитини. Зазвичай ми це називаємо зустрічі з дитиною.

На жаль дуже часто цей предмет залишається у зоні спору. Адже під час розірвання шлюбу, його не розглядають, бо мати не була проти того, щоб батько зустрічався з дитиною – він або дуже часто це робив, або навпаки дуже мало і це матір влаштовувало. Згодом, коли це стає спором, в українських судах це дуже складно вирішувати. І навіть якщо це вдається, виникають проблеми з виконанням судових рішень.

Про це знає вже весь світ, бо Європейський суд з прав людини вже не раз вказував Україні, що рішення українських судів не виконуються. Насамперед, проблеми з виконанням саме у сімейних, психологічно важких справах. Тому поки є мінімальна можливість домовлятися, поки батьки подають і виграють позов, укладають мирову угоду, договір, необхідно прописати порядок визначення зустріч з батьком.

Окрім юридичної складової, в цьому буде і велика психологічна підтримка для кожної зі сторін. Бо ми домовилися. Є санкції, є наслідки.

Read More: