New “currency rules”: the most important things for citizens

Валютне законодавство України зробило черговий крок до лібералізації. Національний банк на підтримку законодавчої ініціативи президента розробив низку положень, які змінюють порядок регулювання деяких валютних операцій.

В результаті валютне законодавство стало більш ліберальним, хоча й залишило за НБУ повноваження щодо встановлення тих чи інших тимчасових обмежень у так званому “ручному режимі”.

Здебільшого нововведення у сфері валютного законодавства зачіпають інтереси бізнесу, однак, окремі положення стосуються і пересічних громадян, які вже сьогодні зможуть відчути зміни.

Передусім, замість 56 нормативно-правових актів, що регулювали діяльність для населення, тепер на офіційній сторінці Національно банку України (від 04 січня 2019 року) опубліковано вісім. Саме вони і становлять нову систему валютного регулювання.

Таке зменшення є безпрецедентним, наслідки чого може відчути безпосередньо кожен українець. Адже за певних умов йому доводиться знайомитися з положеннями законодавства у цій сфері.

Щодо цих восьми нормативно-правових актів, вони дозволяють виділити дві найсуттєвіші зміни:

По-перше, тепер будь-який громадянин України має право переказувати валюту з України на поточні рахунки іноземних компаній, щоб зробити платіж за договором страхування життя, розмістити кошти на власному рахунку за межами України чи в разі інвестування за кордон.

Сума такого переказу чи переказів протягом календарного року не має перевищувати Закрити

Еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті/гривні за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком на дату здійснення відповідної операції 50 000 євро включно.

Read More: