Pro et Contra facts

Захист прав інтелектуальної власності вже досить давно є одним із пріоритетів як відомих брендів, які тільки здобувають визнання споживача.

Очевидно, що незаконне використання третіми особами прав інтелектуальної власності, в тому числі, виробництво контрафактних товарів та маркування їх відомими торговельними знаками, є негативним явищем, з яким потрібно боротися і запобігати його розповсюдженню.

Прописане в законі

Чинне законодавство України надає правовласникам досить широкий спектр інструментів для захисту своїх законних прав, проте також містить ряд неоднозначних норм, користуючись якими, як треті особи, так і самі правовласники нерідко зловживають своїми правами і використовують зазначені інструменти для недобросовісної конкуренції.

Відповідно до положень статті 495 Цивільного кодексу (ЦК) України майновими правами інтелектуальної власності на торговельну марку є:

  • право на використання торговельної марки,
  • виключне право дозволяти використання торговельної марки,
  • виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельної марки, в тому числі, забороняти таке використання,
  • інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.

У свою чергу, згідно зі статтею 427 ЦК України майнові права інтелектуальної власності можуть передані відповідно до закону повністю або частково іншій особі.

Read More: