The fine line of opression

Надання правової допомоги клієнтам у резонансних справах завжди несе для юриста ризик самому потрапити під небажану та прискіпливу увагу, зокрема, правоохоронних органів, яка нерідко має своїм наслідком втручання у діяльність захисника.

Хоча резонансні справи тому так і називаються, що про них відомо широкому загалу, однак на практиці правнику не завжди просто одразу визначити або ж передбачити подібну властивість окремого кейсу, що також є проблемою, оскільки негаразди можуть прийти з неочікуваної сторони.

Як показують події останніх років, найчастіше такими стають справи щодо розслідування злочинів проти основ національної безпеки, а також злочинів, пов’язаних з ухиленням від сплати податків у значних розмірах та легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.

Саме в цих категоріях справ правоохоронці нерідко приділяють захисникам учасників (фігурантів) кримінального провадження занадто прискіпливу увагу аж до проведення слідчих дій стосовно самих захисників.

Підозріле ототожнення

Історично так склалося, що у подібного явища є два чинники. По-перше, окремі юристи своїми діями провокують правоохоронців на такі дії, наприклад, надаючи своїм клієнтам «послуги» щодо зберігання тих чи інших документів, що мають значення для кримінального провадження, по-друге, правоохоронці часто ототожнюють захисника з клієнтом, що, у свою чергу, спричиняє неправомірні дії правоохоронців у відношенні до адвокатів.

Read More: